ВЧИНОК ЯК ЗАПОРУКА НАУКОВОГО БЕЗСМЕРТЯ (ПАМ'ЯТІ ВОЛОДИМИРА РОМЕНЦЯ)

Автор(и)

  • Тетяна Марцинковська

Ключові слова:

історія психології, В.А. Роменець, методологія історико-психологічного дослідження, природничо-наукова психологія, методологічна криза в науці, позитивізм у психології, гуманітарна наука, сенс життя, смерть, творчість, культура

Анотація

В контексті висвітлення переваг і недоліків природничо-наукової психології аналізуються творчі здобутки В.А. Роменця як одного з фундаторів історії формування психологічної науки від найдавніших часів до завершення XX століття, що створена ним на засадах учинкового принципу як методологічного інструменту пізнавальної творчості та систематизації психологічного знання. Стверджується, що власна логіка розвитку психології як фундаментальної людинознавчої науки вимагає здолання позитивізму, наближення до філософії, ґрунтовної методологічної рефлекснії гуманітарної складової, осмислення творчості вченого в контексті культур.

Біографія автора

  • Тетяна Марцинковська

    доктор психологічних наук, професор, завідувачка лабораторій становлення особистості в історичному розвитку та історичної психології особистості Інституту розвитку особистості Російської академії освіти, завідувачка кафедри вікової психології Педагогічного державного університету, головний редактор журналу “Психологические исследования”, м. Москва (РФ).

Завантаження

Як цитувати

Марцинковська, Тетяна. “ВЧИНОК ЯК ЗАПОРУКА НАУКОВОГО БЕЗСМЕРТЯ (ПАМ’ЯТІ ВОЛОДИМИРА РОМЕНЦЯ)”. Психологія і суспільство, no. 3(49), Aug. 2017, pp. 43-48, https://pis.wunu.edu.ua/index.php/uapis/article/view/611.

Схожі статті

1-10 з 994

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.