ІНФАНТИЛЬНІ ЗАЛЕЖНОСТІ АМБІВАЛЕНТНОЇ ОСОБИСТОСТІ
Ключові слова:
амбівалентність особистості, адикція, дискордантна амбівалентність, алекситимія, турбота про себе, антинікотинова пропаганда, зріла залежністьАнотація
Сутнісний зміст зводиться до такого авторського концепту: інфантильна залежність є сутнісним проявом високо-амбівалентної особистості, котра не усвідомлює високий ступінь напруження суперечностей (феномен алекситимії), не вміє турбуватися про себе та має не-розвинені взаємостосунки з оточуючими (імпульсивність, повторюваність деструктивних дій).Посилання
Айвазова А. Е. Психологические аспекты зависимости. - СПб.: Речь, 2003. - 120 с.
Быков С. А. Наркомания среди молодежи как показатель дезадаптированности // Социологические исследования. -2000. - №12. - С. 48-52.
Глэддинг С. Психологическое консультирование. - СПб.: Питер, 2002. - 736 с.
Горбатков А. А. Динамика связи между положительными и отрицательными эмоциями // Вопросы психологии. - 2002. - № 4. - С. 132-140.
Журавлева Л. А. Факторы и условия наркотизации молодежи // Социологические исследования. - 2000. - № 6.
- С.44-48.
Зелінська Т. М. Амбівалентність особистості: шлях до гармонії чи душевного болю: Навч. посібник. - Черкаси: Брама, 2004. - 144 с.
Клиническая психология / Под ред. М. Перре, У Бауманна. - СПб.: Питер, 2003. - 1312 с.
Кляйн М. Некоторые теоретические выводы, касающиеся эмоциональной жизни ребенка // Психоанализ в развитии: Сб. пер. / Сост. А.П. Порошенко, И.Ю. Романов. -Екатеринбург: Деловая книга, 1998. - С. 59-107.
Крайг Г. Психология развития. - СПб.: Питер, 2002. - 992 с.
Куттер П. Современный психоанализ: Пер. с нем. -СПб: “Б.С.К.”, 1997. - 351 с.
Лук’яненко Т. Н. Психологічні особливості прояву амбівалентності особистості в ранньому юнацькому віці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Націон. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2003. - 20 с.
Майерс Д. Психология. - Мн.: Попурри, 2001. - 848 с.
Макушина О. И. Причины психологической зависимости от родителей в подростковом возрасте // Вопросы психологии. - 2002. - № 5. - С. 135-143.
Меннингер К. Война с самим собой: Пер. с англ. -М.: ЭКСМО-Пресс, 2000. - 480 с.
Орлов Ю. М. Восхождение к индивидуальности. - М.: Просвещение, 1991. - 287 с.
Пинт А. А. Люблю-ненавижу. - М.: Ангел Принт, 2000. - 336 с.
Попов В. А., Кондратьева О.Ю. Наркотизация в России - шаг к национальной катастрофе // Социологические исследования. - 1998. - № 8. - С.65-68.
Профілактика наркотизації. Збірник інформаційних, теоретичних та методичних матеріалів з проблем девіантної поведінки підлітків і молоді. - Випуск 1. - К., 1994. - 127 с.
Психология и лечение зависимого поведения / Под ред. С. Даулинга. - М.: Независимая фирма “Класс”, 2000. -240 с.
Риман Ф. Основные формы страха: Пер. с нем. - М.: Алетейа, 1998. - 336 с.
Салливан Г.С. Интерперсональная теория в психиатрии: Пер. с нем. - СПб.: Ювента; М.: КСП+, 1999. - 347 с.
Уайнхолд Б., Уайнхолд Д. Освобождение от соза-висимости. - М., 2002.
Христенко В. Е. Психология жертвы: Учебное пособие. - Харьков: Консул, 2001. - 256 с.
Хурчак А. Е. Психологічні особливості амбівалентності атитюдів у юнацькому віці: Автореф. дис. канд. психол. наук: 19.00.07 / Націон. пед. ун-т ім. М.П. Драго-манова. - К., 2004. - 20 с.
Фрейджер Р., Фейдимен Д. Личность: теории, эксперименты, упражнения. - СПб.: прайм - ЕВРОЗНАК, 2002. - 864 с.
Цибур Е. Н. Сравнительный анализ феноменов инфантильной и зрелой зависимости в эмоциональных отношениях // Практична психологія та соціальна робота. - 2003. - № 4. - С. 28-33.
Miller W.E., Rollnick S. Motivational interviewing. Preparing people to change addictive behavior. - NY, London: The Guilford Press, 1991. - 348 p.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ з затримкою
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).