ВПЛИВ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ ВИХОВАННЯ НА СТАНОВЛЕННЯ ЖИТТЄТВОРЧОСТІ МОЛОДОЇ ЛЮДИНИ

Галина Кучер

Анотація


Стверджується, що опорою культури і цивілізації є конкретна людина; звідси система виховання покликана готувати молодь з гуманними орієнтирами морального та соціального мислення; це дасть змогу запобігати девіантній поведінці, тобто долати нездатність особистості пристосуватися до вимог суспільства та ефективно функціонувати в ньому; доводиться, що цінності, за умов деформації соціальних норм, допомагають особі вистояти в критичні періоди її життя та перейти до повнішої системи вартостей; обстоюється освітньо-виховний процес, який побудований на парадигмі життєтворчості особистості.


Ключові слова


психологія життя; життєтворчість; життєвий простір; цінності; задоволення реалізацією сенсу життя; криза; молодь; девіантна поведінка; відхилення (девіації); норма; національна система виховання; ієрархія вартостей

Повний текст:

PDF>PDF

Посилання


Балл Г. О. Засвоєння соціальних норм і творча активність особистості // Республіканський науково-методичний збірник. К., - 1987.- Випуск 29.- С. 13-21.

Вишневський Омелян. Сучасне українське виховання. Педагогічні нариси. - Львів, 1996. - 238 с.

Движение к экуменическому сознанию / / Вопросы философии. - 1991. - №5. - С. 9-12.

Психологія і педагогіка життєтворчості / / Наук.-метод. посібник : У 2 ч. / Ред. рада : В. М. Доній, Г. М. Несен, Л. В. Сохань, І. Г. Єрмаков та ін. - К. : ІЗМН, 1996. - 378 с.

Франк С. Л. Духовные основы общества. - М., 1992. - С. 252-293.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


ISSN 2523-4099 (online), ISSN 1810-2131 (print)